Volta Reve 18A

SKU: R41
Skladem
549,00 Kč

Volta Reve 18A je reverzibilní regulátor bezkomutátorových motorů - je schopen motor rychle roztočit v opačném směru. Používá se na tzv. 4D létání, kde model může couvat, případně "viset" ve vzduchu vrtulí dolů. Oproti řešení se stavitelnou vrtulí je tento systém mnohem mechanicky jednodušší a méně zranitelný.

Kalibrace regulátoru:

Zapneme vysílač a dáme "plný plyn". Připojíme pohonnou baterii k regulátoru. Jakmile od motoru zazní několik tónů, stáhneme páku doprostřed její dráhy a počkáme na potvrzovací tóny. Od tohoto okamžiku se vrtule točí buď normálně (páka plynu od středu nahoru) nebo opačně (páky plynu od středu dolů). V praxi je nejlepší nastavit si na vysílači dva různé letové režimy - v jednom je křivka plynu normální (páka na minimu - stažený plyn, páka na maximu - plný plyn), to je režim pro 4D létání. V druhém (a to by měl být vlastně ten základní) je při páce na minimu na servovýstupu "poloviční plyn", délka servoimpulsu je tedy někde v blízkosti 1500 us. Při páce v poloze plný plyn je i na výstupu plný plyn, tzn servoimpuls délky cca 2000 us. V tomto režimu s výhodou regulátor zkalibrujeme postupem "páka plynu na maximu, připojení pohonných baterií, po zaznění tónu stáhnout plyn na minimum, po zaznění tónu je zkalibrováno".

Pozn.: pokud nevyhovuje směr otáčení vrtule (např. model bych chtěl couvat při plném plynu), prohodíme mezi sebou libovolné dva (ze tří) přívody k motoru.

Klíčové vlastnosti

  • váha 12 g
  • pohonná baterie 2s - 4s lipo
  • BEC 4A
  • rozměr 28x15x5mm 
  • doporučená vrtule APC 4D 8 - 9", Graupner 8 x 4,5 4D

Videa